miniDUATLON – zhodnocení

Ročník 2020 se mi jistě zapíše do paměti, ať už od počátku nejistota, jak to bude se závody (v období koncen března), jednání s krajskou hygienickou stanicí, … Trať byla vymyšlená cca rok dopředu, koncem dubna jsme museli značně upravit část kola v okolí Lázů, kde u v posldeních třech týdnech také došlo k úpravě. Přípravy nám trochu upravil i větší přísun srážek a brouček, který nám v našem okolí už vše odstranil a na Lázech to koná nyní.
Vraťme se ale k dětským závodům, velmi mne těší zájem dětí, rok od roku stoupá a neodradilo je i mrholení, které nás doprovázelo celé dopoledne. Zde vše probíhalo jak mělo. Jen si nedopustíma říkám to stále, nechme děti závodit a nedělejme  (my dospělí) ,věci které se dělat nemají. Děti jsou soutěživé, a když nevyhrají, nejsou v popředí, tak prostě život jde dál a může si zazávodit na jiných závodech. V depu kola musí být na stojanech, kola můžou být jen v boxech, on má kolo u výjezdu z depa, druhý má kolo na začátku depa, tak s ním poběží přes celé depo. Lidi prosím, nechme si to děti užít. Vím, že někteří z nás mají velké ambice (co jsem nezvládl já, musí mé dítě,…) Asi bude změna, děti v roce 2021 nejprve pojedou na kole a pak si odběhnou své metry :).  Snad jsem zde nebyl moc kritický, ale toto mne mrzí každý rok na těchto závodech.
Hlavní závod přišel nějak moc rychle, ani jsem se nenadál a prásk 🙂 Počasí ve kterém se běželo, mi osobně velmi vyhovovalo. Běh mám nyní raději, ale už výběh z Točenky po týdnu usilovného chystání byl cítit. Část kolo mi sedí, tento profil mám rád a teplota byla famózní. Bahýnko k MTB patří. Poslední trochu křečový běh asi taky dobrý.
 
Budu rád za vaše ohlasy, z trati, ze zázemí, jídlo, pití, prostě co budete chtít okomentovat – komentujte, ať se můžeme zlepšit. Snažíme se co můžeme, vždy to jde ještě lépe.
 
Především chci poděkovat všem dobrovolníkům, sponzorům, kamarádům a rodině – bez vás to nikdy nedám.
 
DÍÍÍKY Tom

Kliknutím nasdílíš
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

8 komentářů

 1. Zdravím, za nás super závody…..U těch dětí by stačilo, aby rodiče stáli za žlutým stojanem a dětem kolo jen podali…..:-)a vše bude naprosto ok:-)

 2. Moc hezké závody, určitě přijedeme znova!
  K dětem – určitě bych neměnil pořadí běh – kolo. Stačí nastavit pravidla (kolo jen podat, ne běžet s dítětem!) a posunout hranici předání kola dál od hranice nasednutí ;)))

 3. Ahoj všichni
  přeně jak píše fanda nebo reakce ,stačí zdůraznit ,že se kolo může jen podat,drtivá většina to pochopí nevidím v tom problém,mám jedinou malou výtku,zdál se mi malý prostor na výjezdu z depa,byl příliš úzký a děti ho v podstatě ucpaly,Jinak je vidět že to děláte suprově,takový počet malých závodniků jsem nečekal ,dětem se to neskutečně líbilo,doprovodné akce na jedničku ,jídlo výborné…….těšíme se na příští rok !!!!

 4. Ahoj,
  Jen chci reagovat na toto téma. Chvalozpěvy k závodu už jsem posílal : ) když si vemu jak to bylo před pár lety kdy rodiče podávali kola svým dětem, což byla úplná katastrofa,tak stojany jsou úplně super. Myslím že zdůraznění že kolo jen podat nemá žádný smysl. Myslím že se to zdůrazňuje každý rok a že jsme všichni inteligentní lidé,ale každý si „jen podání“ vyloží po svém a touha po vítězství své ratolesti zatemní mozek kdejakému občanovi : ) Jestli máš v plánu pořadí otočit nemám s tím žádný problém. Podmínky budou mít všichni stejné. Ty jsi organizátor a jestli máš pocit že to tak bude lepší, říkám zkusme to a uvidíme. Každopádně my už se těšíme na další ročník : )
  Peťa

  1. Myslel jsem to tak, ze stačí, aby rodiče stali za žlutým stojanem a deti pribihali po přední straně, za stojan nikdo….každý kdo chce, pochopí, kdo nechce, bude hledat 1000 důvodů jak to udělat jinak 😉

 5. 🙂 díky za reakce. Ještě jsem zapomněl na jeden poznatek. Někteří rodiče přihlásí dítě do své kategorie, kde patří a pak i do kategorie vyšší. Co vy na to?

 6. Skvělý závod. Pořádatelé na jedničku tak jako občerstvení,atmosféra, trať, atd.. Díky za super závod a příští rok v Kunovicích na startu. Čau Dan a Hela

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední novinka